Sunday, 29.05.2022, 12:34
Головна | RSS
Викривач корупції
Зупинимо корупцію разом (соціальна реклама)Новини Юридичного порталу
Меню сайту

Статистика

Ні корупції (соціальна реклама)!

Адміністративні послуги: спрощений доступ через пошту

Інформація про стан розгляду поданої органу державної реєстрації прав, нотаріусу заяви (запиту)

Пошук відомостей в ЄДР

Законодавство України із загальних питань легалізації (реєстрації) громадських формувань

Конституція України;
Закон України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань»;
Закон України від 17 березня 2011 року № 3166-VI «Про центральні органи виконавчої влади»;
Кодекс законів про працю України від 10 грудня 1971 року № 322-VIII;
Цивільний кодекс України від 16 січня 2003 року № 435-IV;
Податковий кодекс України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI;

 

Міжнародні документи про право на свободу асоціацій:

Загальна декларація прав людини, прийнята і проголошена резолюцією 217 A (III) Генеральної Асамблеї ООН від 10 грудня 1948 року (стаття 20);
Міжнародний пакт про громадські і політичні права від 16 грудня 1966 року (стаття 22);
Конвенція Ради Європи про захист прав людини і основоположних свобод від 04 листопада 1950 року (стаття 11);
Конвенції № 87 Міжнародної організації праці про свободу асоціації та захист права на організацію від 09 липня 1948 року;
Рішення Європейського суду з прав людини по справі № 40269/02 «Корецький та інші проти України».

Законодавство України з питань легалізації об’єднань громадян

Закон України від 22 березня 2012 року № 4572-VI «Про громадські об’єднання»;
Закон України від 15 вересня 1999 року № 1045-XIV «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності»;
Закон України від 1 грудня 1998 року № 281-ХІV «Про молодіжні та дитячі громадські організації» ;
Закон України від 13 грудня 1991 року № 1977-ХІІ «Про наукову і науково-технічну діяльність»;
Закон України від 12 травня 1991 року № 1023-ХІІ «Про захист прав споживачів»;
Закон України від 21 березня 1991 року № 875-ХІІ «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні»;

Реєстрація структурних утворень політичної партії

      Для реєстрації районних організацій або інших структурних утворень політичної партії, передбачених статутом партії, до реєструючого органу подаються:

    Для реєстрації районної, сільської, селищної організації або іншого структурного утворення політичної партії, передбачених статутом партії, до районного управління юстиції подається заява встановленого зразка, за результатами розгляду якої (протягом 10 днів з дня її надходження) приймається рішення щодо реєстрації структурного утворення політичної партії. 

     До заяви додаються: 

     - копія статуту політичної партії; 

     - протокол установчих зборів або конференції, на яких було утворено районну організацію або інше структурне утворення політичної партії. 

     Після реєстрації  районної, сільської, селищної організації або іншого структурного утворення політичної партії, вони можуть набувати статусу юридичної особи, якщо це передбачено статутом партії. 

     Первинні осередки політичної партії, яким статутом політичної партії не надається право юридичної особи, легалізують свою діяльність шляхом письмового повідомлення про утворення до відповідного органу юстиції Міністерства юстиції України в 10-денний строк з часу їх утворення. Про своє утворення первинні осередки політичної партії повинні у вказаний строк повідомити також відповідні місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування. (Стаття 11 Закону України "Про політичні партії в Україні"). Управління юстиції, прийнявши заяву про легалізацію структурного утворення політичної партії шляхом письмового повідомлення про утворення, протягом трьох годин видає довідку про легалізацію первинного осередку політичної партії.

     Реєстрація (легалізація) структурних утворень політичних партій та змін до їх статутних документів здійснюється безоплатно.

     Про зміни назви, програми, статуту, керівних органів структурного утворення політичної партії, їх адреси та місцезнаходження, структурне утворення політичної партії повинно у тижневий строк після прийняття рішень з цих питань інформувати управління юстиції

ЛЕГАЛІЗАЦІЯ ПРОФСПІЛОК

    Профспілка це особлива категорія громадської організації яка набуває права юридичної особи з моменту затвердження статуту (положення) за рішенням з’їзду, конференції, установчих або загальних зборів членів профспілки, а не з моменту легалізації, тобто вступати в цивільно – правові відносини з іншими юридичними особами профспілки мають право вже з моменту затвердження статуту.

    Порядок легалізації профспілок визначений статтею 16 Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності», відповідно до якої профспілки, їх об’єднання легалізуються шляхом повідомлення на відповідність заявленому статусу. 

     Для легалізації профспілок, об’єднань профспілок їх засновники або керівники виборних органів подають заяви. До заяви додаються статут (положення), протокол з’їзду, конференції, установчих або загальних зборів членів профспілки з рішенням про його затвердження, відомості про виборні органи, наявність організацій профспілки у відповідних адміністративно-територіальних одиницях, про засновників об’єднань.

     Управління юстиції підтверджує відповідність профспілок заявленому статусу. Підтвердження необхідне для представлення і здійснення захисту прав та інтересів членів профспілки на відповідному рівні договірного регулювання трудових і соціально–економічних відносин. Статус організацій всеукраїнської профспілки чи профспілки іншого статусу визначається статутом цієї профспілки. 

     Статусу юридичної особи набувають також організації профспілки, які діють на підставі статуту. Тобто організації профспілки мають всі права юридичної особи як і сама профспілка. 

    Про належність до певної профспілки організації, які діють на підставі статуту цієї профспілки, надсилають управлінню юстиції за місцем свого знаходження повідомлення із посиланням на свідоцтво про легалізацію профспілки, на підставі якого вони включаються до реєстру об’єднань громадян. Первинні профспілкові організації також письмово повідомляють про це роботодавця.

Історія Томаківського району

Пошук

Календар
«  May 2022  »
SuMoTuWeThFrSa
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Корисні посилання
 • Юридичний портал
 • Міністерство юстиції України

 • Переліки громадських формувань
 • Перелік політичних партій зареєстрованих Томаківським РУЮ
 • Перелік політичних партій легалізованих Томаківським РУЮ
 • Перелік громадських організацій легалізованих Томаківським РУЮ
 • Перелік благодійних організацій зареєстрованих Томаківським РУЮ
 • Перелік профспілкових організацій легалізованих Томаківським РУЮ
 • Єдиний реєстр громадських формувань

 • Викривач корупції © 2015 - 2022 Free web hostinguCoz
  Рейтинг@Mail.ru