П`ятниця, 20.04.2018, 19:27
Головна | RSS
Викривач корупції
Зупинимо корупцію разом (соціальна реклама)Новини Юридичного порталу
Меню сайту

Статистика

Ні корупції (соціальна реклама)!

Адміністративні послуги: спрощений доступ через пошту

Інформація про стан розгляду поданої органу державної реєстрації прав, нотаріусу заяви (запиту)

Пошук відомостей в ЄДР

Головна » 2015 » Січень » 27 » ПАМ’ЯТКА: який вид реєстрації громадського об’єднання обрати: повідомлення про утворення чи реєстрація юридичної особи?
14:59
ПАМ’ЯТКА: який вид реєстрації громадського об’єднання обрати: повідомлення про утворення чи реєстрація юридичної особи?

Слід відзначити, що громадська організація може реєструватись обома способами. Законом України «Про громадські об’єднання» (далі – Закон) визначено наступні способи: повідомлення про утворення та реєстрація громадського об’єднання.

Громадське об’єднання, яке реєструється, набуває статусу юридичної особи. Громадське об’єднання, яке повідомляє про утворення, статусу юридичної особи не набуває.

При цьому громадська організація, яка повідомила про утворення без статусу юридичної особи, користується повним обсягом прав та обов’язків, які стосуються громадських об’єднань. В тому числі, наприклад, вона може подавати запити на інформацію відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації» тощо.

Натомість вона, на відміну від громадських об’єднань, які реєструються із статусом юридичної особи, не може користуватись рядом цивільних прав, які властиві тільки юридичній особі. Це стосується можливості відкривати рахунки у банку, наймати за трудовим договором працівників тощо.

Тому при створенні громадського об’єднання слід зважити усі перспективи та потреби громадського об’єднання, яке засновується. Наприклад, питання ведення бухгалтерського обліку та фінансової звітності до різних установ. З одного боку, для організацій, які є неприбутковими, вона є значно спрощеною, а «освоїти» базові питання може і керівник організації чи інший член. З іншого боку, легковажити цим питанням не можна, адже не подання звітності та порушення вимог ведення бухгалтерського обліку матимуть наслідком застосування штрафних та інших санкцій, ставитимуть під загрозу розвиток та діяльність громадського об’єднання.

Згідно із Законом, що діє із 1 січня 2013 року, громадське об’єднання, яке повідомило про утворення, може потім набути статус юридичної особи. Для цього вона подає пакет документів, необхідний для реєстрації громадського об’єднання. Найменування такого громадського об’єднання зберігається.

Головний спеціаліст Реєстраційної служби Томаківського районного управління юстиції Дніпропетровської області Олена Скляр


Рекомендувати:
Переглядів: 132 |  Теги:
Історія Томаківського району

Пошук

Календар
«  Січень 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Корисні посилання
  • Юридичний портал
  • Міністерство юстиції України

  • Переліки громадських формувань
  • Перелік політичних партій зареєстрованих Томаківським РУЮ
  • Перелік політичних партій легалізованих Томаківським РУЮ
  • Перелік громадських організацій легалізованих Томаківським РУЮ
  • Перелік благодійних організацій зареєстрованих Томаківським РУЮ
  • Перелік профспілкових організацій легалізованих Томаківським РУЮ
  • Єдиний реєстр громадських формувань

  • Викривач корупції © 2015 - 2018 Безкоштовний хостинг uCoz